Merve Dizdar başrolde: ‘Kar ve Ayı’ HBO Europa’da gösterime girecek

Selcen Ergun’un ilk uzun metrajlı filmi “Kar ve Ayı”, 8 Eylül’de Türkiye’de vizyona girmeye hazırlanıyor. WarnerMedia’nın televizyon kanalı HBO Europe ve HBO Max, dünya prömiyerini 47’nci Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yapan “Kar ve Ayı”yı programlarına dahil ettiğini duyurdu.

“Kar ve Ayı”, bitmek bilmeyen bir kışta, doğa ve insan ilişkisinin daha görünür olduğu hayali bir kasabanın ve kış uykusundan erken uyanan ayı söylentileri arasında bu kasabaya gelen genç bir hemşirenin hikayesini anlatıyor. Filmin başrollerinde Merve Dizdar ve Saygın Soysal yer alırken onlara Asiye Dinçsoy, Erkan Bektaş, Muttalip Müjdeci ve Onur Gürçay eşlik ediyor.

Türkiye prömiyerini 59’uncu Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yapan ve festivalden En İyi İlk Film ile En İyi Kadın Oyuncu ödülleriyle dönen “Kar ve Ayı”, Amerika’nın köklü festivallerinden 66’ncı San Francisco Uluslararası Film Festivali’nde de Yeni Yönetmenler Ödülü’nü kazandı. Belgrad Uluslararası Film Festivali’nde Eleştirmenler Ödülü ile Brüksel Cinemamed Uluslararası Film Festivali’nde Cineuropa Ödülü’ne layık görülen film, son olarak Frankfurt Türk Film Festivali’nden En İyi İlk Film Jüri Özel Ödülü ve Bergwelten Film Festivali’nden de En İyi Film Büyük Ödülü’nü aldı.

Görüntü yönetmenliğini Florent Herry’nin üstlendiği filmin kurgusu Çiçek Kahraman tarafından yapılırken, filmin müziklerinde ise Erdem Helvacıoğlu imzası bulunuyor. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x