2024 Dövme Modelleri – Erkek Ve Kadınlar İçin Birbirinden Anlamlı, En Trend Dövme Modelleri

Çiçek motiflerinden çizgi film karakterlerine kadar birçok desen, kişiye ilham vermektedir. Çabasız bir şekilde stil sahibi görünmek isteyenler, dövme yaptırmaktadır.

2024 yılında da erkekler için kol dövmeleri popülerliğini korumaktadır. Büyük boyutlu omuz dövmeleri tercih edilmekle birlikte yaratıcı tasarımlar söz konusudur. Göğsün tek bir tanesini komple kaplayan dövmeler ilgi görmektedir. Sırtın büyük bir bölümünü kaplayan dövmeler de çok fazla sevilmektedir. 2024 yılında erkekler hayvan figürlerinin ve geometrik formların yer aldığı dövme modellerini tercih etmektedir.

2024 yılında kadınlar daha küçük ve az yer kaplayan dövme modellerini seçmektedir. Özellikle kelebek dövmeleri, yoğun ilgi görmektedir. Doğal bir güzelliğe sahip olan kadınlar, çiçek dövmelerini tercih etmektedir. Evrensel, basit ve küçük olan eski sembollerden oluşan dövme modelleri, kadınlara çekicilik katmaktadır. Genellikle anlamlı bir yazı tipinden oluşan dövme modellerinin bir hikayesi olduğundan, insanların ilgisini çekmektedir.

MİNİMAL (MİNİMALİST) DÖVME MODELLERİ:

Bu senenin en moda dövmeleri arasında daha minimal sade dövme modelleri yerini aldı.

Eskiye nazaran daha küçük ve daha renkli motiflerin yer aldığı dövmelerin birçok çeşidi mevcut.

SULUBOYA (WATERCOLOR) DÖVME MODELLERİ:

Sulu boya stili dövme, sektörde son zamanlarda patlayan ve estetik açıdan en hoş duran stillerden biridir.

Bu tarzda dövme yapan sanatçılar, dövme makinesinin ucunda iğneden ziyade fırça ucuna benzer parçalar kullanırlar.

ESKİZ (SKETCH) DÖVME MODELLERİ:

Sketch dövmeler, genellikle sanatçının ilk çizimleriyle ilişkilendirilen benzersiz “eskiz” görünümüne sahiptir.

Eskiz tarzı dövmeler, suluboya tasarımları kadar popüler değildir, ancak yalnızca gerçekten başarılı ellerden çıktığında son derece benzersiz ve dikkat çekici bir sanata dönüşür.

NOKTA İŞİ (DOTWORK) DÖVME MODELLERİ

Dotwork dövmeleri, inanılmaz bir şekilde hassas ve ayrıntılı bir çalışma gerektirir. Çünkü bu stil, tek tek küçük noktalar kullanılarak oluşturulur. Bu noktalar, tasarımın tamamında veya sadece gölgelendirme bölümünde kullanılır.

Bu stilde geleneksel bir dövme makinesi yerine mürekkebi uygulamak için sadece bir iğne kullanmak gerekir.

GERÇEKÇİ (REALİSTİC) DÖVME MODELLERİ

Gerçekçi dövmeler, çoğu zaman doğal manzaralara, hayvanlara veya portrelere ev sahipliği yapar, mümkün olduğunca gerçekçi görünür.

GELENEKSEL (OLD SCHOOL) DÖVME MODELLERİ

1800’lerde popüler olan old school dövme stili aynı zamanda denizci dövmesi olarak da adlandırılır.

Bu stilde yapılan dövmelerde yaygın olarak kullanılan figürler arasında deniz kızları, gemiler, çapalar, pin up’lar, pankartlar ve serçeler bulunur.

NEO/MODERN GELENEKSEL (NEO/MODERN TRADİTİONAL) DÖVME MODELLERİ

1970’lerin başlarında Amerika’da ortaya çıkan ve 90’lara doğru popüler olan bir dövme stilidir. Hala çok tercih edilen modeller arasındadır.

YENİ MODA (NEW SCHOOL) DÖVME MODELLERİ

1970’lerin başlarında Amerika’da ortaya çıkan ve 90’lara doğru popüler olan bir dövme stilidir.Geleneksel Amerikan (Old School American) dövmesinin bazı özelliklerinden etkilenen bir stildir.

KABİLE (TRİBAL) DÖVME

Bilinen en eski dövme stillerinden biridir.Tribal dövmeler, özellikle kabile savaşçıları için ritüel bir geçişi (şeref madalyasını) temsil eder. Bu stilde kullanılan temalar ağırlıklı olarak inançlar ve aidiyettir.

TRASH POLKA DÖVME

Cesur tarzı ve göze çarpan stiliyle gerçekten estetik bir duruşa sahip olan Trash Polka, Almaya’da ortaya çıkan bir dövme tarzıdır.

BİYOMEKANİK (BİOMECHANİCAL) DÖVME MODELLERİ

Ridley Scott’ın bilim kurgu gerilim filmi Alien, 1979’da sinemada gösterime girdiğinde, insanlar korkunç yaratıklara ve yaşadıkları fantastik dünyaya hayran kaldılar.

GEOMETRİK (GEOMETRİC) DÖVME MODELLERİ

Gün geçtikçe daha da popüler hâle gelen geometrik dövmeler, birkaç çizgi veya geometrik şekillerin bir araya getirilerek daha büyük bir şekil oluşturduğu bir dövme stilidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x